Výsledek nepřekvapuje. SMT totiž zlepšuje efektivitu využití prostředků jádra. A až tak náročný na implementaci zase není, takže se vyplatí.
Odpovědět0 0
Kdo to zase psal. "Intel Hyper-Threading se objevil poprvé v roce 2002 v procesorech Intel Pentium 4" to beru, byť samotná technologie je starší a pracovali na ní u IBM.
Ale pak: "AMD nicméně u své verze této technologie nazvané SMT..." Jde snad o obecný termín Simultaneous multithreading.
Odpovědět0 1
Samo AMD to tak pro své procesory nazývá, nebo snad víte o nějakém jiném názvu?
Odpovědět1 0
A jak tomu říká IBM nebo Fujitsu či SUN? Vždyť to je jasně popisující anglický název. Simultaneous MultiThreading.
Odpovědět0 0
Jak tomu říká IBM nebo Fujitsu, je v diskuzi o tom, jak tomu říká AMD, naprosto jedno. A to tomu říká SMT.
Odpovědět0 0
18% v aplikacích a softwarech, které ho dokážou využít a jak jsou na tom hry ? Tam to bude spíše propad od 9700x.
Osobně bych jako majitel očekával, kdyby i5/ryzen 5 byly nativní 10 jádra, bez HT a SMT.
Odpovědět0 0
Tak pořád je tu možnost si SMT celkem jednoduše vypnout, ne?
Ze strany výrobce CPU moc nevidím motivaci SMT vypnout a stejný kus hardwaru prodávat namísto coby 6/12 nově coby 6/6. Nebo by se mu tím vypnutím SMT copak nějak snížily náklady?
Odpovědět0 0
Intel se na HT nevykašlal, ale nedokázal ho zprovoznit kvůli jiné technologií, která ale také zůstává vypnutá. Stačí trochu průzkumu.
Odpovědět1 1
18% je veľmi dobrý výsledok. Spotreba sa takmer nezvýši, čo ešte umocňuje ten dobrý výsledok.
Očakával som okolo 10-12%. Pokiaľ AMD nezačne blbnúť s "efektívnymi" jadrami ako intel, môže si túto výhodu podržať ešte dlho.
Odpovědět3 0
Tohle stejně nikdo nekoupí. Z takového 5800x / 5600x3d / 7600x / 7700x nemá smysl vůbec pomyšlení na upgrade.
Odpovědět1 1
Mně 18 % přijde málo. Když jsem programoval ještě na Pentium 4 HT (a některé novější Core poté, co se HT vrátilo), už tehdy to přidávalo o něco více. Asi to ale byl jen dobrý typ aplikací, který tomu HT vyhovoval.
Odpovědět1 0
To je dané tím, jak dobře dokáže vlákno paralelizovat a vytížit jím prostředky v jádře. A na tom se maká každou generaci. Hádám, že ZEN5 by v SMT mohl být ještě lepší. Změny by tomu odpovídaly. Včetně dvou skupin dekodérů místo prostého zvýšení počtu dekodérů v jedné skupině.
Odpovědět0 0
U Intelu bylo HT s malými jádry už hodně komplikované - vždy vyvsrtávala otázka, jestli je výhodnější dát další tásk na malé jádro nebo jako druhé vlákno na velké jádro. Navíc HT zvyšovalo spotřebu víc než SMT.
Každopádně zajímavý by byl podobný test s desktopovým CPU, mobilní jsou přeci jen specifické a v desktopu to může být trochu jinak.
Odpovědět0 0
Navíc u Intelu byl prý přínos HT poloviční proti SMT.
Odpovědět0 0
No říkalo se, že HT přináší 0-20% výkonu navíc, podle toho, jak dobře je napsaná aplikace.
Odpovědět0 0
Ono to opravdu hodně záleželo na aplikaci. Pamatuju si na jednu vícevláknovou aplikaci, kterou jsem kdysi napsal, tak tam HT přidalo cca 2/3 výkonu navíc (4vláknová aplikace na 2C/4T proti jednovláknové běžela na 330 % - tzn. za ne úplně správného předpokladu předpokladu, že 2jádrová/2vláknová by byla přesně na 200 %, tak HT by přidalo 65 % navíc).
Odpovědět1 1
to aj sedí, naozaj záleží na aplikácii. Niekedy HT výkon zníži. Preto je to diskutabilné. Ale dnes je to už asi tak vyladené, že takýto prípad bude zriedkavý.
Odpovědět0 0
HT je marketingový název pro SMT.
Odpovědět1 0
Ta CPU žerou proto, že je Intel taktuje na krev.
Odpovědět0 0